wideokomentarze (0)

Skarbimierz> Budowa fabryki Cadbury

Obok gumy do żucia w podbrzeskim Skarbimierzu będą produkowane batony czekoladowe. Cadbury, światowy potentat słodyczy, kończy tu nową fabrykę.

Batony z chrupkami, orzechami i waflami. Te, które na co dzień kupujemy w supermarketach i jakie znamy, oglądając reklamy w zagranicznych telewizjach. Za sześć miesięcy wszystkie te smakołyki będą robione w Skarbimierzu. Stąd mają trafiać w Polskę i świat.

Czytaj cały tekst: Cadbury kończy budowę drugiej fabryki w Skarbimierzu

Komentarze

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

Najnowsze artykuły

komentarze (0)Aktualności2016-05-05, 16:40
Skali problemu dowodzi też dynamicznie rosnący rynek usług faktoringowych 7 na 10 firm w Polsce skarży się na problemy z odroczonymi płatnościami. Przeciętny termin oczekiwania na zapłatę w gospodarce wynosi blisko 14 tygodni. Najwięcej problemów sprawia to mikroprzedsiębiorcom i małym firmom. Efektem są wyższe koszty funkcjonowania i wstrzymywanie inwestycji.
W produkcji śmieci jesteśmy prymusami w UE. Rocznie "na głowę" wytwarzamy 268 kg odpadów Choć statystycznie produkujemy mniej śmieci niż sąsiedzi z Europy Zachodniej, wciąż nie mamy w nawyku segregacji odpadów, przez co tony surowców wtórnych marnują się na wysypiskach. Jak wynika z badań TNS Polska dla Fundacji ProKarton Polacy wciąż mają wątpliwości, jakie zasady selektywnej zbiórki odpadów obowiązują w ich gminie. Najczęściej do niewiedzy przyznają się mieszkańcy dużych miast, oni też najczęściej poddają w wątpliwość czystość swojej okolicy. Europejscy prymusi?
Dilerzy zacierają ręce - liczba rejestracji nowych samochodów najwyższa od kilku lat W pierwszym kwartale 2016 roku zarejestrowano w Polsce 104,7 tys. nowych samochodów osobowych – o 14,2 proc. więcej niż rok wcześniej. To zdecydowanie najlepszy wynik od kilku lat. Również samochody użytkowe biją rekordy. Rejestracje samochodów dostawczych wzrosły o 17,4 proc. r/r do poziomu 13,9 tys. sztuk. Jednocześnie w I kwartale zarejestrowano 6,3 tys. samochodów ciężarowych o (3,5t), 38,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku. Mniej dynamicznie rozwija się produkcja ulokowanych w Polsce fabryk motoryzacyjnych.