Sindbad kupuje nowe autokary w Niemczech

Przed rokiem firma też sprowadziła nowe autokary z fabryki w Ulm na Euro 2012.

Fot.: archiwum nto

Przed rokiem firma też sprowadziła nowe autokary z fabryki w Ulm na Euro 2012.

Czternaście nowych autokarów Setra zasili w tym roku flotę firmy Sindbad zajmującej się przewozami międzynarodowymi.

Przed wzmożonym letnim sezonem przewozów autokarowych do Opola przyjeżdżają kolejne fabrycznie nowe, niezwykle komfortowe i wyposażone w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa autobusy marki Setra. Nowy zakup to 14 autokarów, z których aż 7 pojazdów z najnowszej serii Setry – Comfort Class 500, których producent szczyci się oszczędnoścami w zużyciu paliwa na poziomie ok. 5 proc.

Nowe zakupione przez Sindbada Setry są również dłuższe (12,3 m lub 13,1m) i wyższe (3,7m). W autokarach tych mieści się 49 pasażerów. Klienci Sindbada z południa Polski już mogą sprawdzić, jak podróżuje się w tych autokarach.

Od sezonu wiosennego na europejskich drogach pod marką Sindbad jeżdżą również dwie fabrycznie nowe piętrowe Setry S431 DT z 78 miejscami  oraz jednopokładowy S419 GT-HD z 65 miejscami. Nowe inwestycje flotowe w Sindbadzie oznaczają zwiększenie liczby dodatkowych miejsc dla pasażerów o ponad 900 foteli.

Jak zapewnia firma zakup fabrycznie nowych autokarów to kontynuacja dotychczasowej polityki firmy, objawiającej się m.in. w dbałości o jak najlepszy standard podróży swoich pasażerów i  zapewnienie bezpieczeństwa poprzez unowocześnianie floty.

Sindbad dysponuje dziś flotą ponad 200 komfortowych autokarów, których średni wiek nie przekracza 3 lat.

W minionym roku firma przewiozła blisko 1 020 000 pasażerów. Mający siedzibę w Opolu Sindbad został założony w kwietniu 1983 roku przez Ryszarda Wójcika. Jest obecnie jednym z najstarszych i największych biur w Polsce. Sindbad to również platforma przewozowa skupiająca wielu przewoźników. Realizuje sieć połączeń do 21 krajów Europy - między innymi do Niemiec, Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, czy krajów skandynawskich. Sindbad w 2012 roku był Oficjalnym Przewoźnikiem Euro 2012.

Więcej na temat: Sindbad, Opole, przewozy

Komentarze (4)

 • ~sutat 2013-06-07, 08:33
  pokaż komentarz
 • ~sutat 2013-06-07, 08:33

  cena tych kilku nowych autobusików pewnie o krocie większa niż wyceniony przez Ministerstwo Skarbu calutki Opolski PKS z dziesiątkami autobusów, warsztatem i placem w centrum miasta

 • ~tadeusz12 2013-06-07, 09:18

  to trzeba było sobie kupić ten pks z długami i starymi gratami, co ledwo się trzymały, jakoś nikt tego nie chciał przecież każdy mógł przystąpić do przetargu. Wójcik zna się na tym biznesie, pks już odnawia autokary, kupuje nowe, ludzie mają pracę, szukają kierowców, czy to źle? Uważam, że facet ma głowę na karku, stworzył największą firmę przewozową w Polsce (jak nie w europie), zatrudnia w sumie ponad 1000 ludzi, inwestuje. Oby więcej takich Wójcików. Gratulować trzeba a nie zazdrościć i żółć wylewać na kogoś kto sukcesy odnosi.

 • ~europa 2013-06-09, 20:19
  pokaż komentarz
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.