A A AZ regionukomentarze (8)

Sąd podejrzewa oszustwo w Taborze Szynowym

Przedstawiciele Grupy Leo Maks mają czas do przyszłego tygodnia, aby wypłacić zaległe pensje pracownikom firmy.

Fot.: Paweł Stauffer

Przedstawiciele Grupy Leo Maks mają czas do przyszłego tygodnia, aby wypłacić zaległe pensje pracownikom firmy.

Pismo, z którego wynikało, że nowy właściciel spółki może liczyć nawet na 30 milionów euro kredytu, może nie być prawdziwe. Prezes Sądu Rejonowego w Opolu zdecydował się zawiadomić prokuraturę.

Pismo okazał sądowi przedstawiciel Grupy Leo Maks, nowego właściciela Taboru Szynowego. Dokument miał świadczyć o tym, że luksemburska firm - partner obecnego właściciela - ma we włoskim banku zdolność kredytową na poziomie 30 mln euro.

I to miała być jedna z przesłanek ku temu, że firma z Opola będzie mieć pieniądze na wznowienie produkcji.

Tymczasem nadzorca - którego dla Taboru ustanowił sąd - postanowił sprawdzić tę gwarancję. Przedstawiciele włoskiego Banco di Napoli odpowiedzieli jednak, że ich nie udzielali.

W tej sytuacji sąd nie miał innej możliwości, jak zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Prokuratura dołączyła to zawiadomienie do postępowania prowadzone na wniosek związkowców z Taboru Szynowego, a które dotyczy okoliczności, w jakich w styczniu sprzedano spółkę.

Przypomnijmy, że 5 lutego sąd badał wniosek o upadłość likwidacyjną Taboru, ale wstrzymał się z decyzją, słysząc deklaracje wsparcia finansowego dla zakładu ze strony Grupy Leo Maks.

Nowy właściciel -  firma z branży przetwórstwa owocowo-warzywnego - przekonuje, że zakład przy ulicy Rejtana ma nadal szansę przetrwać mimo zadłużenie na poziomie 40 mln zł i faktu, że pracownicy firmy od listopada nie dostają pensji.

Przedstawiciele Grupy Leo Maks dziś nie rozmawiali z mediami. Zgodnie z tym co deklarowali, mają czas do przyszłego tygodnia, aby wypłacić zaległe pensje.

Więcej o tym, dlaczego Tabor Szynowy jest w tak trudnej sytuacji - w piątkowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej

Więcej na temat: Tabor Szynowy, Opole, grupa leo maks

Komentarze (8)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.