A A AZ regionukomentarze (20)

Nysa. Nowa galeria handlowa - Vendo Park

Inwestorem jest niemiecka firma deweloperska Trei Real Estate i firma Vertano.

Fot.: archiwum firmy

Inwestorem jest niemiecka firma deweloperska Trei Real Estate i firma Vertano.

Mimo sprzeciwów lokalnych środowisk kupieckich w Nysie powstaje pierwsza galeria handlowa.

Niemiecka firma deweloperska Trei Real Estate we współpracy z firmą Vertano buduje w Nysie przy ul. Piłsudskiego i Towarowej galerię handlową “Vendo Park”.

Będzie się składać z 5 budynków usługowo-handlowych, leżących bardzo blisko siebie o powierzchni handlowej od 550 do 1900 metrów (łącznie 9 tysięcy metrów powierzchni sprzedażowej dla 20 sklepów).

Do tego dochodzi parking na 300 samochodów i budynek usługowo hotelowy. W nowym centrum swoją siedzibę mają znaleźć min. market Lidl, RTV Euro AGD, sklepy sieci Reserved, Crop, House, Mohito, Rossmann i Daichmann.

Prace budowlane, które mają się zakończyć jeszcze w tym roku, prowadzi Budrem, a projektantem obiektu jest nyska pracownia Arplan.

Centrum handlowe powstaje na terenie dawnej firmy Budonys. Jej obiekty kupił przed laty przedsiębiorca spoza Nysy, który bardzo długo starał się o możliwość przeznaczenia działek na inną działalność niż produkcja. Był on nawet współoskarżonym (z burmistrz Jolantą Barską) o wręczenie łapówki za przychylne traktowanie w urzędzie. Sąd uniewinnił wszystkich oskarżonych.

Komentarze (20)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.