Kindergeld. Komu należy się niemiecki zasiłek rodzinny?

Pracujesz w Niemczech? Skorzystaj ze swoich praw. Ekspert odpowiada, komu i na jakich zasadach należy się niemiecki zasiłek rodzinny (tzw. Kindergeld).

  • ~Martha 2012-08-19, 12:43

    Mam do państwa pytanie.
    Mój mąż pracuje w Niemczech.Został tam oddelegowany z Polski 1.5 roku temu. Tam ma odprowadzany niemiecki podatek, natomiast składki ubezpieczeniowe odprowadzane są w Polsce.Ja z dzieckiem jestem w Polsce.Od roku staramy sie o Kindergeld.Złożyliśmy wszelkie wymagane dokumenty.W czerwcu br. Familienkasse przysłało pismo, że złożone dokumenty A1 i e101 są niestety niewystarczające.Nie wiem co mieli na myśli, bo tego nie napisali, ale wysłane zostało do nich zapytanie w tej sprawie i do dnia dzisiejszego bez odezwu.
    Czy jest sens dalej drążyć temat? Czy faktycznie pracownikom oddelegowanym należy się ten zasiłek?

  • ~ani 2013-05-26, 21:30
    pokaż komentarz
  • ~ani 2013-05-26, 21:30

    maz musi sie rozliczyc w niemczech z dochodow. moze to zrobic pracujac w niemczech. niech zazada od pracodawcy w niemczech druku pit. musi sie rozliczyc w niemieckim fiskusie.

  • ~ani 2013-05-26, 21:30

    maz musi sie rozliczyc w niemczech z dochodow. moze to zrobic pracujac w niemczech. niech zazada od pracodawcy w niemczech druku pit. musi sie rozliczyc w niemieckim fiskusie.

  • ~andrzej 2012-09-14, 11:02

    Witam. dostalem informacje ze od maja mozna ubiegac sie o zasiłek. prosze skontaktowac sie z  ZWROTPODATKOW.PL

  • ~Karla 2012-09-26, 15:41

    Mam pytanie. Czy mąż może ubiegać się o kindergeld na syna który ukończył szkołe zawodowa ma 19lat i będzie się dalej uczył ale w Niepubliczniej Szkole dla Dorosłych. Chodzi o zasiłek rodz. w Niemczech. Wyczytałam , że coś napisali o szkole publicznej a to będzie nauka w systemie zocznym . Ta szkoła to dla dorosłych pracujących., niepubliczna . Syn nie pracuje . Czy mogę liczyć na konkretną odpowiedz w tym temacie..>? Zalezy mi też na czasie..

    Dziekuje.

  • ~przemek123456 2012-11-22, 17:23

    jak najbardziej ja sie ucze w szkole zaocznej i mama pobiera na mnie zasilek

  • ~Andrzej 50 2013-01-11, 19:02

    Pracuję w niemczech ,płacę składki na ubezpieczenie ,płacę podatki , ale nie jestem zameldowany w niemczech ,czy należy się moim dzieciom zasiłek ,[kindergeld]            

  • ~HG 2013-03-24, 09:55

    Musisz byc zameldowany

  • ~mk 2013-08-15, 23:11

    To na jakich warunkach pracujesz w Niemczech???

  • ~Paulina Trier 2013-01-19, 21:33

    Andrzej 50 z tego co wiem to trzeba być zameldowanym, by móc dostawać rodzinne z Niemiec, mama mieszka od 9 lat i jest zameldowana i od 9 lat dostaje rodzinne, zaczelismy się starać o nie po dwóch latach jak tam była i okazało się, że dostaliśmy zwrot za dwa wcześniejsze, o czym nawet nie wiedzielismy, że mozemy dostac. W Polsce ja i brat w tym samym czasie otrzymywalismy po marne 60 zł przez ten czas - te dwa lata co nie wiedzielismy o rodzinnym z Niemiec, Familiekasse w tym czasie odjeło po te 60 zł, gdy je przeliczyli i o te kwote za te dwa pierwsze lata otrzymalismy. 

  • ~Czarr... 2013-01-27, 18:08

    A Ja mam pytanie ... mieszkalismy w niemczech bylismy zameldowani razem z dzieckiem i pobieralismy kindergeld pojechalismy do polski zalatwiac sprawy i zostal zatrzymany i osadzony w zakladzie karnym czy nadal moge pobierac swiadczenia na dziecko bedac zameldowana tam badz gdzy zostane wymeldowana z mieszkania ktore wynajmowalismy czy w trakcie wymeldunku automatycznie strace swiadczenia?

  • ~iwka405 2013-02-03, 18:27

    ja chciałabym się dowiedzieć jakie dokumenty trzeba dołączyć do zasilku niemieckiego

  • ~ ?anka10 2013-02-17, 14:22

     Witam , prosze o pomoc

     

      Moj byly maz pracuje i jest zameldowany w Niemczech . Posiada dwie corki pierwsza z pierwszego zwiazku i  druga z kolejnego niezalegalizowanego.Zlozyl w pazdzierniku wszystkie dokumenty zwiazane z  swiadczeniem Kindergeld i do dzisiaj podobno nic. Czy moze pobierac pieniadze na pierwsza dwunastoletnia uczaca sie corke? Czy jesli tak to w jakiej kwocie i czy pieniadze moga byc przesylane  bezposrednio z ROPS na moje czyli matki konto 

  • ~wojciech31 2013-02-19, 19:16

    Mam pytanie czy mogę ubiegac sie o (kindergeld) jesli pracuje i jestem zameldowany w niemczech od dwóch lat a od roku jestem po rozwodzie z żoną.dzieci są pod jej opieka, ona na razie nie otrzymuje zasiłku rodzinnego w polsce i oczywiście płace jej alimenty.proszę o szybką odpowiedz.z góry dziękuje!

  • ~Sylwia1985 2013-03-22, 00:04

    Niestety w takiej sytuacji nie nalezy Ci sie:-(

     

  • ~grazia 2013-03-28, 15:01

    jestem na emeryturze polskiej ale mieszkam w niemczech od stycznia br jestem tu zameldowana na stale bo moj drugi maz przebywa tu od 30 lat, mam w polsce dwoje uczacych sie dzieci czy nalezy mi sie zasilek na te dzieci, dzieci sa z pierwszego malzenstwa i sa na moim utrzymaniu maja w polsce niewielkie alimenty od ojca

  • ~DB 2013-04-11, 19:16

    Chętnie pomogę Państwu w załatwieniu wszelkich formalności. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na adres kindergeld@o2.pl

  • ~justyna20 2013-05-03, 12:57

    czy należy nam sie rodzinne w niemczech gdy mąż ma gospodarstwo rolne w polsce

     

     

  • ~kasia. 2013-05-31, 19:43

    Moj byly partner pracuje w niemczech. mamy syna.nie ma przyznanej wladzy rodzicielskiej na syna od urodzenia. i pobieral rodzinne w niemczech. nie wiedzialam o tym. ja pobieralam w polsce on pobieral jednoczesnie w niemczech.dziecko jest meldowane przy mnie w polsce.czy mial prawo do pobierania pieniedzy w niemczech.skoro jest pozbawiony wladzy rodzicielskiej. i nawet go nie odwiedza.

     

  • ~nina 2013-06-11, 17:21

    witam moj maz pracuje od maja 2010 roku do pazdziernika 2010 a potem od listopada 2011 do marca 2013 i ja przez ten czas tzw od maja do pazdziernika 2010 i od czerwca 2011 do pazdziernika 2011 pobieralam zasilek rodzinny w polsce w wysokosci za 1 termin 48 zl a za drugi termin 68 zl. moje pytanie brzmi czy za ten okres za ktory pobieralam moj maz nie otrzyma zwrotu z zasilku niemieckiego ?

     

  • ~ewam 2013-06-27, 16:03

    Witam,

    czy należy mi się zasiłek jeżeli mąż pracuje i jest zameldowany w Niemczech od 25.06.2013. Kiedy będę się mogła o niego ubiegać.Ja z córkami mieszkamy w Polsce , nie pobieram zasiłku u nas

     

  • ~arturro7511 2013-07-24, 20:24

    Mozesz starac sie o zasilek po przepracowaniu min 3 mc. zlozcie papiery i czekajcie min 7 mc potem trzeba dzwonic pytac i ponaglac aha najwazniejsze wszystkie papiery wysylac poleconym a w polsce zasilek mozna pobierac odlicza co w polsce po okolo 15 eur na dziecko

  • ~Ania j.g 2013-09-09, 09:07

    Mam pytanie jaki czas mają Niemcy na przyznanie jeżeli złożone są wszystkie dokumenty .? Czekam już 10 miesięcy żadnej korespondencji

     

  • ~kasia 79 2013-09-26, 19:51

    Witam. Mam pytanie do Państwa jakie dokumenty sapotrzebne żeby uzyskać kindergeld?

     

  • ~JolkaParasolka 2013-12-04, 13:42

    Heloł:)  Ja niedawno otrzymałam <a href"/?q=odzyskaj_zasilek/niemcy"> Zasiłek rodzinny z Niemiec </a>
    dzięki fajnej firmie i jestem baaaardzo zadowolona;) Szybko, tanio i z miłą oslugą ;) Polecam!

  • ~JolkaParasolka 2013-12-04, 13:44

    Heloł:)  Ja niedawno otrzymałam  Zasiłek rodzinny z Niemiec
    dzięki fajnej firmie i jestem baaaardzo zadowolona;) Szybko, tanio i z miłą oslugą ;) Polecam!

  • ~renata1973 2014-01-02, 18:53

    Witam! Może ktoś wie jakie dokumenty są potrzebne by ubiegać się o świadczenia rodzinne w Niemczech?

  • ~MAGDA..LENA 2014-01-16, 21:23

    MAM PYTANIE .zLOZYLISMY ZMEZEM WNIOSEK O KINERGELD DLA DZIECI W STYCZNIU BIEGLEGO ROKU,I DO TEJ PORY NIE DOSTALISMY TESC ZLOZYL PAPIERY 2 MIESIACE PO NAS I DOSTAL POL ROKU TEMU OD CZEGO ZALEZY TERMIN ROZPATRZENIA TEGO WNIOSKU? I JAK DLUGO CZEKAC TRZEBA

  • ~kkkk 2014-05-04, 16:01

    witam. obecnie jestem zatrudniony w niemczech, a w polsce place alimenty na dziecko. mam pytanie czy moge sie strac w niemczech o zasilek na dziecko?

     

  • ~kkkk 2014-05-04, 16:01

    witam. obecnie jestem zatrudniony w niemczech, a w polsce place alimenty na dziecko. mam pytanie czy moge sie strac w niemczech o zasilek na dziecko?