A A AAktualnościkomentarze (5)

Darmowe szkolenie dla zawodowych kierowców

Szkolenie jest finansowane ze środków unijnych i uczestnicy ze nie nie płacą. Fot. Archiwum

Szkolenie jest finansowane ze środków unijnych i uczestnicy ze nie nie płacą. Fot. Archiwum

Uczestnicy szkolenia, oprócz umiejętności zawodowych, nauczą się również języka obcego.

- Każda osoba, która chce być kierowcą zawodowym musi przejść takie szkolenie kwalifikacji wstępnej przyspieszonej oraz zdać egzamin państwowy. U nas może to zrobić za darmo. Dodatkowo opłacamy również uczestnikom badania lekarskie - zachęca Katarzyna Strugała z Centrum Edukacji Zawodowej Cargo, które organizuje szkolenie.

Mogą wziąć w nim udział osoby pracujące na terenie województwa opolskiego, posiadające prawo jazdy kategorii C (muszą mieć ukończone 21 lat) lub D (powyżej 23 roku życia). To w jakiej branży działają, nie ma znaczenia.

Zoabzc> Jesteś przeziębiony i jeździsz samochodem? To niebezpieczne

- Oprócz zajęć praktycznych, uczestnicy przećwiczą na symulatorze jazdę w warunkach specjalnych, która nauczy ich np. jak zareagować, gdy przed samochodem spada ładunek, albo gdy na jezdnię wyskakują zwierzęta - tłumaczy Katarzyna Strugała.

Dodatkowo uczestnicy szkolenia wezmą udział w 50-godzinnych modułach językowych oraz szkoleniach z zakresu wizerunku kierowcy. - Pokażemy im jak nie dać się ponieść emocjom, albo w jaki sposób radzić sobie z trudnymi klientami - mówi Strugała.

Zobacz: Drogowcy nie dbają o kierowców

Szkolenie jest finansowane ze środków unijnych i uczestnicy ze nie nie płacą. Zapisy oraz więcej informacji pod numerem telefonu 795 501 709. Rekrutacja trwa do końca kwietnia.
 

Komentarze (5)